Lengte: ± 35 cm Gewicht: ± 900 gram Onder invloed van onderhuids vetopslag wordt de huid steeds gladder. Na 28 weken zorgt het vet voor bescherming en is tevens een bron van energie. De foetus ziet er ook bleker uit door het vet.
Ontwikkeling
Het gewicht van je baby is de afgelopen vier weken verdubbeld. Als je baby nu geboren zou worden, heeft het een kans om in leven te blijven, uiteraard niet zonder medische hulp. Je baby kan zichzelf namelijk nog niet op temperatuur houden en ook zijn longetjes kunnen nog niet op volle kracht werken. Beter is natuurlijk om hem voorlopig nog lekker in je buik te laten groeien. Deze week krijgt je baby het vermogen gezichtsuitdrukkingen te maken.
Met 28 tot 34 weken gaat de baby meestal met zijn hoofdje naar beneden liggen. Zijn beentjes en billen liggen dan in het ruimste gedeelte van de baarmoeder (bovenste gedeelte). De druk op het middenrif neemt hiermee af en je kunt wellicht voelen dat de foetus wat dieper in de bekken daalt. Bij 4 tot 6% van alle eenling zwangerschappen, blijft het kindje met zijn billetjes naar beneden liggen (stuitligging) of dwars (dwarsligging).
Bijzonderheden
Neem voldoende rust en probeer iedere middag even te gaan liggen. Het is belangrijk dat je dadelijk voldoende bent uitgerust.
Overtollige kilo’s: Neem afscheid met Weight Watchers!
Snel van de zwangerschapskilo's af? Probeer dan nu een week GRATIS het Weight Watchers programma uit.
Weight Watchers is al meer dan 40 jaar wereldwijd marktleider op het gebied van afvallen. In Nederland biedt Weight Watchers naast de cursussen ook de mogelijkheid om af te vallen via een persoonlijk online programma: Weight Watchers Online.
Thema van de maand: Wintersport met kleine kinderen
Ben jij een echte sneeuwliefhebber? Heerlijk met je ski's de bergen af of met een snowboard? Kinderen hoeven deze liefhebberij zeker niet in de weg te staan. Ook baby’s, peuters en kleuters kunnen mee op de wintersport. Maar je moet natuurlijk wel goed voorbereid zijn! Er zijn genoeg kindvriendelijke wintersport-plaatsen waar speciale voorzieningen zijn. Op wintersport met kleine kinderen
Kindje van de maand
Ook jouw kindje kan ‘Kindje van de Maand’ bij ons worden! Geef hem of haar nu op en wie weet… is jouw kindje komende maand bij ons te zien! Aanmelden kan op: Kindje van de Maand
Boekenhoek
Lezen is leuk, belangrijk, ontspannend en voor de kleintjes ook nog eens heel goed voor de taalontwikkeling! Daarom besteden wij veel aandacht aan de nieuwste boeken in onze boekenhoeken. We hebben drie verschillende boekenhoeken: Kinderboeken Volwassen boeken Afscheid en verlies