Van donderdag 22 t/m dinsdag 27 oktober 2009 vindt de 9e editie plaats van Lego World in de IJsselhallen in Zwolle. Lego World is het allergrootste Lego evenement ter wereld! Lego World geniet al jarenlang ongekende populariteit en is in de afgelopen jaren uitgegroeid tot een enorm spektakel. Met ruim 75.000 bezoekers behoort Lego World tot één van de grootste kinderevenementen van Nederland en het grootste Lego evenement ter wereld!
Onze mening
Bij aankomst (± 11.00 uur) kunnen we de auto nog redelijk makkelijk parkeren op de ruime parkeerplaats van de IJsselhallen. Hoewel we ons realiseren dat we niet écht veel later hadden moeten komen, waren er gelukkig nog een aantal lege plekken. Na het wegzetten van de auto zien we een enorme lange rij mensen. Allemaal wachtend om de IJsselhallen te mogen betreden. Gelukkig lijkt het erger dan het is, want uiteindelijk staan we toch nog aardig vlot binnen. Het voordeel is natuurlijk dat iedereen al een kaartje heeft. De pret kan beginnen! Binnen is het in de eerste hal net zo druk als buiten. Rondom de indrukwekkende bouwerken, staat het dicht bevolkt. Gelukkig kunnen de kleintjes zich makkelijk naar voren wurmen, zodat ze alles goed kunnen zien.
Enorme bouwwerken lachen ons toe, de een nog prachtiger en imposanter dan de ander. En wat is het verleidelijk om er even aan te zitten, vooral door kleine handjes… en dat mag natuurlijk niet! Maar na het zien van zoveel indrukwekkende en inspirerende bouwwerken, willen die kleine handjes natuurlijk zelf óók aan de slag. Gelukkig is dit mogelijk. In één van de grote hallen kunnen kinderen zelf aan de slag met een enorme berg steentjes (er zijn zelfs bouwwedstrijden!) en bij het pirateneiland is het voor kinderen mogelijk een heuze schat te zoeken (in de vorm van een goud steentje in een enorme berg gekleurde andere steentjes). Spannend! Maar wel druk…
Naast de enorme berg legosteentjes kunnen kinderen zich uitleven op sprinkussens, draait er in de filmzaal de nieuwste Bionicle film - om weer even tot rust te komen - is er een heuze kinderboerderij en zijn er spetterende optredens bij de Lego World Party (Chipz, Hit, Zirkus Zirkus, Djuli, et cetera). Kortom er is voor iedereen van alles te beleven. Frapant is te zien dat de voorste rijden niet alleen bezet worden door kinderen maar dat (vooral) papa’s en (ook enkele) mama’s alles wel zéér interessant vinden! En dat is het natuurlijk ook. De bouwwerken zijn prachtig en stimuleert je creativiteit zelf aan de slag te gaan met deze vrolijke steentjes.
Het verbaast mij totaal niet dat het evenement zo populair is. De bont gekleurde bouwsteentjes zijn tijdloos en oefenen op groot en klein een enorme aantrekkingskracht. Tijdens het evenement kunnen kinderen én hun ouders zich laten inspireren tot het bouwen van eigen creaties. Door deze populariteit is Lego World echter wel enorm massaal en gigantisch druk. Hierdoor ben je genoodzaakt super allert te zijn op je kinderen, zodat deze niet in de enorme mensenmassa verdwijnen. Gelukkig worden bij de ingang armbandjes verstrekt waarop je een naam en telefoonnummer kunt vermelden. Hoewel voorkomen natuurlijk altijd beter is! Hierdoor zijn je ogen iets te veel gericht op kinderhoofdjes en te weinig op de prachtige kunstwerken.
Overtollige kilo’s: Neem afscheid met Weight Watchers!
Snel van de zwangerschapskilo's af? Probeer dan nu een week GRATIS het Weight Watchers programma uit.
Weight Watchers is al meer dan 40 jaar wereldwijd marktleider op het gebied van afvallen. In Nederland biedt Weight Watchers naast de cursussen ook de mogelijkheid om af te vallen via een persoonlijk online programma: Weight Watchers Online.
Op vakantie!
Heerlijk ontspannen op vakantie! Dat kan natuurlijk ook met een kind, alleen is dan wel een goede voorbereiding noodzakelijk. Naast informatie en tips hebben wij ook een checklist op deze pagina geplaatst. Lekker makkelijk met inpakken. Op vakantie
Kindje van de maand
Ook jouw kindje kan ‘Kindje van de Maand’ bij ons worden! Geef hem of haar nu op en wie weet… is jouw kindje komende maand bij ons te zien! Aanmelden kan op: Kindje van de Maand
Boekenhoek
Lezen is leuk, belangrijk, ontspannend en voor de kleintjes ook nog eens heel goed voor de taalontwikkeling! Daarom besteden wij veel aandacht aan de nieuwste boeken in onze boekenhoeken. We hebben drie verschillende boekenhoeken: Kinderboeken Volwassen boeken Afscheid en verlies