Speelhoek

Logo Peuteren.nl



Nederlandse kinderen echte stamppotfans


Nederlandse kinderen zijn dol op stamppot, zo blijkt uit onderzoek* van Unox. Bijna alle kids (92%) eten dan ook stamppot met rookworst en in de winter staat dit gerecht zelfs één keer per week op tafel. De jonge smulpapen zouden het liefst nog vaker stamppot willen eten: ruim eenderde van de kinderen ziet de maaltijd graag het hele jaar door op het menu staan. Onder kinderen (34%) is boerenkoolstamppot het populairst, terwijl ouders (37%) de voorkeur geven aan andijviestamppot. Ouders zien stamppot als een voedzame maaltijd en om deze reden wordt de oer-Hollandse pot met de paplepel ingegoten: de helft van de kinderen krijgt al stamppot op eenjarige leeftijd en bijna een kwart zelfs voor hun eerste verjaardag. En, zo blijkt, geen stamppot zonder rookworst! Tweederde van de kinderen geeft aan het liefst rookworst te eten bij de stamppot. Eenderde van de kinderen vindt de rookworst zelfs lekkerder dan de stamppot.

Kinderen over stamppot

Bij 6% van de gezinnen is niet alleen de naam stamppot een bekende term: kinderen noemen de Hollandse wintermaaltijd ook wel hutsefluts, stimpstamp, smiksel smaksel, ijzerman-eten of panprakkie. Om de stamppot nog lekkerder te maken voor de kinderen, voegt eenderde van de ouders een geheim ingrediënt aan de stamppot toe. Geheime ingrediënten die zij noemen, zijn voornamelijk spek (24%), ananas (13%) en kaas (12%). Op de vraag wat zij het liefst zelf zouden willen stampen, noemen sommige kinderen naast de welbekende stamppotten ook appel met knakworst, koek met slagroom en vlokken, snoep of een familielid.

Top

Tijd voor gezin tijdens avondmaaltijd

Verder blijkt uit het onderzoek van Unox dat Nederlandse gezinnen de voorkeur geven aan een gezamenlijke avondmaaltijd en hier ook de tijd voor nemen. Tweederde van de kinderen zegt alle avonden van de week samen met hun ouders te eten. Hierbij zit driekwart van de gezinnen langer dan twintig minuten aan tafel. Wat bijna elke ouder (98%) belangrijk vindt, is het koken van een voedzame maaltijd bestaande uit groenten, vlees of vis, aardappelen, rijst of pasta al dan niet met een toetje of zuivel. Opmerkelijk is ook dat de helft van de kinderen zich ervan bewust is, dat het eten van een voedzame maaltijd belangrijk is. Toch blijkt dat de meeste jonge kinderen (vijf tot negen jaar) het belangrijker vinden dat de maaltijd vooral lekker is. En daar zorgen ze deels zelf voor, want het kroost blijkt de ideale hulp in de keuken: 81% van de ouders geeft aan dat hun kinderen regelmatig helpen met het bereiden van de avondmaaltijd. Groenten snijden, aardappelen schillen en roeren in de pannen vinden kinderen de leukste taken.

Top

Nederlandse kinderen echte stamppotfans
Print Mail a friend Stuur een reactie RSS-feed


prijsvragen

Prijsvragen
Doe mee met onze gratis prijsvragen. Op dit moment lopen de volgende acties:

5x Klap eens in je handjes
3x Veel liefs, Lucy B. Parker
4x Dushi knuffel & boek
2x professionele fotoshoot

-----------------------------------------------------------------------------------

Wat wordt er tijdens het productieproces van de McDonald’s hamburger aan het rundvlees toegevoegd?

Nee niets, de hamburgerschijven zijn van 100% rundvlees
Geur-, kleur- en smaakstoffen
Conserveringsmiddelen


-----------------------------------------------------------------------------------

Loading

-----------------------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------------------

Reclameblokje

Weight Watchers

Overtollige kilo’s: Neem afscheid met Weight Watchers!
Snel van de zwangerschapskilo's af? Probeer dan nu een week GRATIS het Weight Watchers programma uit.
Weight Watchers is al meer dan 40 jaar wereldwijd marktleider op het gebied van afvallen. In Nederland biedt Weight Watchers naast de cursussen ook de mogelijkheid om af te vallen via een persoonlijk online programma: Weight Watchers Online.

Weight Watchers

-----------------------------------------------------------------------------------

thema van de maand

Thema van de maand: Wintersport met kleine kinderen
Ben jij een echte sneeuwliefhebber? Heerlijk met je ski's de bergen af of met een snowboard? Kinderen hoeven deze liefhebberij zeker niet in de weg te staan. Ook baby’s, peuters en kleuters kunnen mee op de wintersport. Maar je moet natuurlijk wel goed voorbereid zijn! Er zijn genoeg kindvriendelijke wintersport-plaatsen waar speciale voorzieningen zijn.
Op wintersport met kleine kinderen


Thema van de maand: Voorlezen
Met de Nationale voorleesdagen in het vooruitzicht, valt er bij ons ook van alles te lezen. Bijvoorbeeld onze online voorleesverhaaltjes of de nieuwste kinderboekbesprekingen in onze kinderboekenhoek en met onze voorleestips, ben je binnen no time een voorleesexpert!


-----------------------------------------------------------------------------------

kindje van de maand

Kindje van de maand
Ook jouw kindje kan ‘Kindje van de Maand’ bij ons worden! Geef hem of haar nu op en wie weet… is jouw kindje komende maand bij ons te zien! Aanmelden kan op:
Kindje van de Maand

-----------------------------------------------------------------------------------

boekenhoek

Boekenhoek
Lezen is leuk, belangrijk, ontspannend en voor de kleintjes ook nog eens heel goed voor de taalontwikkeling! Daarom besteden wij veel aandacht aan de nieuwste boeken in onze boekenhoeken. We hebben drie verschillende boekenhoeken:
Kinderboeken
Volwassen boeken
Afscheid en verlies

-----------------------------------------------------------------------------------



Nieuwsbrief