Speelhoek

Logo Peuteren.nl



Gouden Griffel 2008


De Gouden Griffel 2008 is dinsdag 30 september door de Stichting CPNB uitgereikt aan Jan Paul Schutten met zijn boek Kinderen van Amsterdam. Deze prijs voor het mooiste kinderboek van het afgelopen jaar werd gekozen uit vijf oorspronkelijk Nederlandstalige boeken die bekroond zijn met een Zilveren Griffel 2008.

De andere kanshebbers

Lang geleden van Arend van Dam (Van Holkema & Warendorf)
De Nederlandse kinderpoëzie in 1000 en enige gedichten van Gerrit Komrij (Prometheus)
Sjaantje doet alsof van Sjoerd Kuyper (Nieuw Amsterdam)
Eén miljoen vlinders van Edward van de Vendel (De Eenhoorn)

Tijdens het Lyrisch Kinderboekenbal – de opening van de 54ste Kinderboekenweek – werd de Gouden Griffel 2008 uitgereikt aan de winnaar. Het is de allereerste keer dat de Gouden Griffel naar een informatief kinderboek gaat.

Top

Synopsis van het winnende boek: Kinderen van Amsterdam (Uitgeverij Nieuw Amsterdam)

In dit boek laat Jan Paul Schutten de geschiedenis van Amsterdam tot de verbeelding spreken.
Via feiten en anekdotes – over kinderen die vroeger echt geleefd hebben – kom je meer te weten over het Amsterdam van vroeger. Hoe zag de stad er toen uit, hoe leefden de kinderen en wat zijn de verschillen en overeenkomsten met nu? Elk hoofdstuk begint met een strip van Paul Teng die een kind in een bepaalde periode centraal stelt. Aan de hand daarvan vertelt Schutten verhalen over het leven in Amsterdam vanaf de vroege Middeleeuwen tot en met de Tweede Wereldoorlog.

Top

Biografie Jan Paul Schutten

Jan Paul Schutten werd geboren in 1970 in Vlissingen. Hij studeerde communicatie in Utrecht en werkte daarna als tekstschrijver bij een reclamebureau. Het bureau was tegelijkertijd een uitgeverij, waarvoor hij boeken uit het Engels vertaalde. Totdat hij in 1998 zijn eigen boek mocht schrijven. Dit werd De Bralmanak; voor de doorgewinterde student, de frisse eerstejaars en de verontruste ouder. Als vervolg hierop schreef hij Hoe kook ik een ei, een kookboek voor studenten die net op kamers woonden. In 2003 verscheen zijn eerste kinderboek met de titel Ruik eens wat ik zeg. Hiervoor ontving hij in 2004 een Vlag & Wimpel van de Griffeljury. Na zijn debuut in de kinderliteratuur schreef hij voornamelijk informatieve kinderboeken, onder andere voor de serie Fantastische feiten van Uitgeverij Kluitman.

Top

Bekroningen

Ruik eens wat ik zeg Querido Vlag & Wimpel van de Griffeljury 2004
Kinderen van Amsterdam Nieuw Amsterdam Gouden Griffel 2008

Top

Bibliografie

2003 Ruik eens wat ik zeg Querido
2005 Alles uit de kast Van Goor
2006 Het NOS Jeugdjournaal Van Goor
2006 Daar komen de Romeinen Kluitman
2006 Zoop in India Van Holkema & Warendorf
2006 The making of Zoop in India Van Holkema & Warendorf
2006 Topgeheimen: Niet openen Kluitman
2007 Dat gaat mis, Mees! Kluitman
2007 Ik kook ook Kluitman
2007 Kinderen uit Amsterdam Nieuw Amsterdam
2008 Speuren naar sporen Kluitman
2008 Kinderen van Nederland Nieuw Amsterdam
Top
Top

Gouden Griffel 2008
Print Mail a friend Stuur een reactie RSS-feed


prijsvragen

Prijsvragen
Doe mee met onze gratis prijsvragen. Op dit moment lopen de volgende acties:

5x Klap eens in je handjes
3x Veel liefs, Lucy B. Parker
4x Dushi knuffel & boek
2x professionele fotoshoot

-----------------------------------------------------------------------------------

Wat wordt er tijdens het productieproces van de McDonald’s hamburger aan het rundvlees toegevoegd?

Nee niets, de hamburgerschijven zijn van 100% rundvlees
Geur-, kleur- en smaakstoffen
Conserveringsmiddelen


-----------------------------------------------------------------------------------

Loading

-----------------------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------------------

Reclameblokje

Weight Watchers

Overtollige kilo’s: Neem afscheid met Weight Watchers!
Snel van de zwangerschapskilo's af? Probeer dan nu een week GRATIS het Weight Watchers programma uit.
Weight Watchers is al meer dan 40 jaar wereldwijd marktleider op het gebied van afvallen. In Nederland biedt Weight Watchers naast de cursussen ook de mogelijkheid om af te vallen via een persoonlijk online programma: Weight Watchers Online.

Weight Watchers

-----------------------------------------------------------------------------------

thema van de maand

Thema van de maand: Wintersport met kleine kinderen
Ben jij een echte sneeuwliefhebber? Heerlijk met je ski's de bergen af of met een snowboard? Kinderen hoeven deze liefhebberij zeker niet in de weg te staan. Ook baby’s, peuters en kleuters kunnen mee op de wintersport. Maar je moet natuurlijk wel goed voorbereid zijn! Er zijn genoeg kindvriendelijke wintersport-plaatsen waar speciale voorzieningen zijn.
Op wintersport met kleine kinderen


Thema van de maand: Voorlezen
Met de Nationale voorleesdagen in het vooruitzicht, valt er bij ons ook van alles te lezen. Bijvoorbeeld onze online voorleesverhaaltjes of de nieuwste kinderboekbesprekingen in onze kinderboekenhoek en met onze voorleestips, ben je binnen no time een voorleesexpert!


-----------------------------------------------------------------------------------

kindje van de maand

Kindje van de maand
Ook jouw kindje kan ‘Kindje van de Maand’ bij ons worden! Geef hem of haar nu op en wie weet… is jouw kindje komende maand bij ons te zien! Aanmelden kan op:
Kindje van de Maand

-----------------------------------------------------------------------------------

boekenhoek

Boekenhoek
Lezen is leuk, belangrijk, ontspannend en voor de kleintjes ook nog eens heel goed voor de taalontwikkeling! Daarom besteden wij veel aandacht aan de nieuwste boeken in onze boekenhoeken. We hebben drie verschillende boekenhoeken:
Kinderboeken
Volwassen boeken
Afscheid en verlies

-----------------------------------------------------------------------------------



Nieuwsbrief