Fisher-Price bestaat 80 jaar!
Het speelgoedmerk Fisher-Price bestaat dit jaar 80 jaar. In 8 decennia groeide het uit van een kleine werkplaats in New York tot een groot bedrijf dat al meer dan 5.000 ontwerpen op de markt bracht. Van sommige producten (trekhond Snoopy en de telefoon) zijn inmiddels miljoenen exemplaren verkocht. Daarnaast worden dit jaar een aantal klassiekers teruggebracht in de schappen van de speelgoedwinkels, zoals de platenspeler en de melkwagen.
De afgelopen 80 jaar is er veel gebeurd bij Fisher-Price: sinds de oprichting van het bedrijf in 1930, door Irving L. Price en Herman G. Fisher in het rustige plaatsje East Aurora in de Amerikaanse staat New York, zijn er meer dan 5000 innovatieve producten op de markt gebracht.
Het verhaal over Fisher-Price heeft echter zo zijn eigen opmerkelijkheden:
- Het eerste speelgoed dat door Fisher-Price op de markt werd gebracht was ‘Dr. Doodle’. In 1931
- kon deze kleine trekeend voor drie Amerikaanse dollar worden gekocht. Inmiddels is deze eend, mits hij in goede staat verkeert, voor verzamelaars zo’n 81.000 Amerikaanse dollars waard.
- Sinds de start van de verkoop van het trekspeelgoed ‘Little Snoopy’ in 1966 zijn er meer dan tien
- miljoen stuks verkocht: Dat betekent dat er de afgelopen 46 jaar wereldwijd elke dag ongeveer 700 stuks over de toonbank zijn gegaan.
- Op elkaar gestapeld reiken de 40 miljoen verkochte kleurenpiramides, ingevoerd sinds 1962, meer dan 3000 kilometer de lucht in.
- 100 procent van de ouders in de VS kent de merknaam Fisher-Price.
- Voor de eerste 25 miljoen Amerikaanse dollar omzet had Fisher-Price 35 jaar nodig. Om de tweede 25 miljoen om te zetten was nog maar vier jaar nodig. De derde 25 miljoen was binnen een jaar verdiend.
- In 1949 is bij Fisher-Price de traditie ingevoerd om alle medewerkers van Fisher-Price voor Thanksgiving een kalkoen te geven. In de afgelopen 61 jaar zijn meer dan 50.000 kalkoenen uitgedeeld.
Achter elk stukje speelgoed van Fisher-Price gaat een heel team schuil aan creatieve designers, artiesten en technische mensen die van het idee een kant-en-klaar product maken. Het ontwikkelingsproces maakt de producten van Fisher-Price uniek. De volgende feiten tonen tot op welke hoogte het werk van de medewerkers kinderspel is:
- Fisher-Price laat nieuwe productideeën direct in haar eigen speelgoed onderzoekslaboratorium testen door haar strengste critici; kinderen. Per jaar helpen ongeveer 2000 kinderen om te beslissen welke producten op de markt komen en welke niet. Sinds de opening in 1961 hebben meer dan 50.000 kinderen de status ’officiële speelgoedtesters’ gekregen.
- Elk jaar worden ook ongeveer 1000 moeders uitgenodigd om hun mening te geven over nieuw speelgoed en producten voor kinderen.
- Fisher-Price test elk jaar ongeveer 2500 nieuwe productideeën van externe uitvinders. Minder dan 50 daarvan halen de eindronde van de test. Creatieve medewerkers van Fisher-Price zorgen ook voor 2500 productideeën per jaar, waarvan ongeveer 250 uitgekozen worden voor nieuwe productreeksen.
- Van alle 5000 productconcepten die worden getest, worden elk jaar ongeveer 200 daadwerkelijk op de speelgoedbeurs geïntroduceerd.
- De ideeën voor producten ontstaan vaak door de vreemdste dingen, die ook deels voortkomen uit de herinneringen aan de kindertijd van de ontwerper: Zo is de Bubble Power bijvoorbeeld ontwikkeld omdat een ontwerper als kind gefascineerd was door de grasmaaier van de buren die op benzine liep en bij het grasmaaien rookwolken uitblies. Toen hij tientallen jaren later zeepbellen zag, was het idee voor een nieuw product geboren.
De producten van Fisher-Price doorlopen tot ze op de markt worden gebracht één van de zwaarste testfasen van de speelgoedindustrie:
- De wielen van een driewieler van Fisher-Price worden in de testfase op een stoepsimulator over een afstand van 160 kilometer getest.
- Knopjes, piepjes, veren en andere mechanismen moeten minimaal 1000 bedieningen door een elektronische vinger kunnen weerstaan om te garanderen dat het speelgoed geschikt is voor frequent gebruik.
- Om het geluid- en spraaksysteem te testen wordt het speelgoed tot 25.000 keer bediend terwijl voor het testen van elektronische schakelaars en inschakeling 150.000 bedieningen nodig zijn.
Over Fisher-Price:
Fisher-Price Inc., een dochterbedrijf van Mattel Inc., met hoofdkantoor in East Aurora (N.Y.), is wereldwijd toonaangevend op het gebied van speelgoed voor baby’s en peuters. Het bedrijf staat al 80 jaar voor kwalitatief hoogwaardig speelgoed dat de ontwikkeling van kinderen bevordert en ondersteunt. Het vaak geïmiteerde Play Laboratory (Play Lab) was het eerste ontwikkelingscentrum van zijn soort in de speelgoedindustrie. Het stelt de onderzoekers in staat om te onderzoeken op welke manier kinderen spelen en hoe het spel de ontwikkeling van het kind positief beïnvloedt. De bekendste ‚klassieke’ merken van het bedrijf zijn Little People®, Power Wheels® en View-Master®. Fisher-Price is echter ook een toonaangevende fabrikant van babyspullen (babyschommels, wipstoeltjes, kinderstoelen, babyfoons) en biedt een breed aanbod licentiespeelgoed van hoogwaardig kinderseries zoals Sesamstraat®, Dora the Explorer™ en Winnie the Pooh™. Op www.fisher-price.com kunnen ouders meer nuttige informatie vinden.
 |
 |
 |
 |
|
1930 |
1940 |
1950 |
1960 |
 |
 |
 |
 |
|
1970 |
1980 |
1990 |
2000 |