Actieve kinderen met een gezond gewicht. Dat willen alle ouders. Maar: ze willen geen adviezen met een opgeheven vinger. Ze hebben meer aan concrete tips en snelle recepten. Dit blijkt uit een onderzoek onder de lezers van SMAK, het tijdschrift van het Voedingscentrum over gezond eten en bewegen met kinderen van 1 tot en met 8 jaar. 90% van de lezers gaat de keuken in om een recept uit het blad klaar te maken. Uit het onderzoek komt ook naar voren dat veel ouders met dezelfde vragen zitten. Wat zijn verantwoorde traktaties? Wat stop ik in de broodtrommel? Hoe ga ik om met lastige eters? Jonge ouders worden in het nieuwe nummer van SMAK op hun wenken bediend. Lust je peuter geen groente? Dan vertelt topkok Herman den Blijker hoe je in een handomdraai haute cuisine maakt van de sperziebonen.
Wat het Voedingscentrum betreft wordt dit de zomer van gezond genieten met het hele gezin. Gezonder eten hoeft geen uren te kosten. Maar: iets meer aandacht voor eten zorgt voor eten met meer smaak. Kinderen die van jongs af aan lekker en gezond eten, maken later ook gemakkelijker de gezonde keuze. Ouders blijken behoefte te hebben aan wat hulp en steun om die gezonde keuze te maken. Het Voedingscentrum biedt inspiratie om gezond te leven met het hele gezin. Bijvoorbeeld met SMAK, maar ook met de 'vette' site lekkerbelangrijk.nl voor kinderen van 8 tot en met 14 jaar. Op de receptensite van het Voedingscentrum staan bovendien honderden gezonde én lekkere recepten voor het hele gezin.
Leer kinderen genieten van écht lekker eten
86% van de lezers van SMAK wil het blad zeker blijven lezen. Uit het onderzoek onder ruim 400 lezers blijkt dat ouders graag handvatten willen om gezond te eten én het gezellig te hebben aan tafel. SMAK helpt daarbij. In het nieuwe nummer worden zij op hun wenken bediend. In SMAK staan dit keer veel adviezen en verhalen van Bekende Nederlanders met verstand van zaken. Ouders kunnen bijvoorbeeld eetkwesties voorleggen aan topkok Herman den Blijker. Dat levert geen belerende kookadviezen op, maar smakelijke suggesties. Bijvoorbeeld voor een lekkere ovenschotel die je gemakkelijk van te voren kunt maken. Zo heb je tijdens de gestreste spitsuren van het gezinsleven je handen vrij. Verder schrijft Paul de Leeuw in een nieuwe column eerlijk over lastige situaties aan tafel met zijn kinderen. En: smaakgoeroe Pierre Wind vertelt enthousiast hoe je kids aan het koken krijgt. 'De belangrijkste smaakmaker is emotie', zegt hij. Leer kinderen genieten van écht lekker eten door proeven, ruiken, voelen en koken.
Informatie over SMAK
SMAK komt twee keer per jaar uit en wordt gratis verspreid via consultatiebureaus en een aantal schoolgezondheidsteams. Ook is het gratis verkrijgbaar via www.voedingscentrum.nl.
Prijsvragen
Doe mee met onze gratis prijsvragen. Op dit moment lopen de volgende acties:
Overtollige kilo’s: Neem afscheid met Weight Watchers!
Snel van de zwangerschapskilo's af? Probeer dan nu een week GRATIS het Weight Watchers programma uit.
Weight Watchers is al meer dan 40 jaar wereldwijd marktleider op het gebied van afvallen. In Nederland biedt Weight Watchers naast de cursussen ook de mogelijkheid om af te vallen via een persoonlijk online programma: Weight Watchers Online.
Op vakantie!
Heerlijk ontspannen op vakantie! Dat kan natuurlijk ook met een kind, alleen is dan wel een goede voorbereiding noodzakelijk. Naast informatie en tips hebben wij ook een checklist op deze pagina geplaatst. Lekker makkelijk met inpakken. Op vakantie
Kindje van de maand
Ook jouw kindje kan ‘Kindje van de Maand’ bij ons worden! Geef hem of haar nu op en wie weet… is jouw kindje komende maand bij ons te zien! Aanmelden kan op: Kindje van de Maand
Boekenhoek
Lezen is leuk, belangrijk, ontspannend en voor de kleintjes ook nog eens heel goed voor de taalontwikkeling! Daarom besteden wij veel aandacht aan de nieuwste boeken in onze boekenhoeken. We hebben drie verschillende boekenhoeken: Kinderboeken Volwassen boeken Afscheid en verlies