Peuters

Logo Peuteren.nl



Nieuw magazine: Hoogbegaafd?!


Op de redactie van Peuteren.nl merken wij het overduidelijk, het thema ‘hoogbegaafdheid’ is een actueel onderwerp wat leeft onder onze bezoekers. Op dit moment zelfs nummer één van alle vragen die bij ons binnenkomen. Je kunt dus wel stellen dat ‘hoogbegaafdheid’ speelt bij de mensen en dat ouders hier nog veel vragen over hebben. Begrijpelijk, want jammer genoeg wordt niet altijd vroegtijdig ontdekt dat kinderen hoogbegaafd zijn, waardoor kinderen ontwikkelingsproblemen kunnen krijgen.
titel

Negatieve gevoelens

’Ik wil dood,’ zei Steven tegen zijn ouders. ‘Wat doe ik hier nog?’ vroeg Karin zich af. Steven (9) en Karin (15) maakten beiden ene depressie door. Een vrolijke, zorgeloze jeugd is helaas niet voor hen weggelegd. Toch komen ze uit doorsnee gezinnen. Uit de gesprekken die Hoogbegaafdheid?!’ met en over hen voerde, blijkt dat de school een rol speelt in hun negatieve gevoelens. En helaas zijn Karin en Steven niet de enigen.
Steven en Karin zijn hoogbegaafd. Had hun depressie voorkomen kunnen worden? Hoeveel hoogbegaafde leerlingen in basis- en secundair onderwijs kampen met onlustgevoelens?

Wij citeren uit het nieuwe magazine ‘Hoogbegaafd?!’, een nieuw magazine voor (ouders van) hoogbegaafde kinderen.

Top

Is een eigen magazine overdreven?

Wij zijn van mening van niet. Gezien de hoeveelheid vragen die bij ons op de redactie binnen komen, hebben ouders veel vragen. Dat is ook logisch. Wanneer je kind onder presteert wordt dat doorgaans snel ontdekt en zijn er ook talloze mogelijkheden je kind bij te spijkeren. Als je kind met zijn kop boven het maaiveld uitsteekt is het ineens een ander verhaal. Je loopt als ouder tegen onwil op, het niet (vroeg)tijdig signaleren waardoor onder prestatie en depressie op de loer liggen, onkunde, et cetera. Veel ouders van hoogbegaafde kinderen voelen zich een roepende in de woestijn en niet serieus genomen. Erkenning en herkenning is belangrijk voor deze groep mensen en dat is terug te vinden in dit magazine. In het magazine vind je achtergrondinformatie, (begeleidings)tips, uitdagend speelgoed, interviews en ervaringsverhalen.

Top

Onze mening

Een goede aanvulling op de reeds aanwezige magazines. Een specifiek magazine over dit onderwerp en voor deze doelgroep, was er nog niet en volgens onze inschatting is hier zeker behoefte aan. Wij zijn in ieder geval erg blij met de komst van dit blad. Een klein puntje van kritiek, het is een beetje jammer dat er een ‘stereotype’ nerd-achtig jongetje op de cover is geplaatst. Juist dit soort foto’s werken de vooroordelen in de hand, zodat veel hoogbegaafde kinderen over het hoofd worden gezien omdat ze niet aan ‘het stereobeeld’ voldoen. Als ik kijk naar mijn eigen zoon: lang haar, geen bril, trendy kleding… Hopelijk kunnen we voor de volgende nummers meer verschillen verwachten!

Op dit moment is het magazine helaas alleen nog in België verkrijgbaar, maar vanaf nummer 4 (januari 2011) kunnen we het magazine ook op de Nederlandse markt verwachten! Wij kijken er in ieder geval met veel enthousiasme naar uit en misschien jij ook wel!

Meer informatie vind je op: www.witsand-uitgevers.com.

Top

Extra informatie

Hoogbegaafde kinderen

Top

Nieuw magazine: Hoogbegaafd?!
Print Stuur een reactie RSS-feed



prijsvragen

Prijsvragen
Doe mee met onze gratis prijsvragen. Op dit moment lopen de volgende acties:

5x Het hol van mol
5x De wraak van Lorre
5x Het grote verhaaltjesboek
5x kinderkookschort voor stoere jongens

-----------------------------------------------------------------------------------

Loading

-----------------------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------------------

Reclameblokje

Weight Watchers

Overtollige kilo’s: Neem afscheid met Weight Watchers!
Snel van de zwangerschapskilo's af? Probeer dan nu een week GRATIS het Weight Watchers programma uit.
Weight Watchers is al meer dan 40 jaar wereldwijd marktleider op het gebied van afvallen. In Nederland biedt Weight Watchers naast de cursussen ook de mogelijkheid om af te vallen via een persoonlijk online programma: Weight Watchers Online.

Weight Watchers

-----------------------------------------------------------------------------------

thema van de maand

Op vakantie!
Heerlijk ontspannen op vakantie! Dat kan natuurlijk ook met een kind, alleen is dan wel een goede voorbereiding noodzakelijk. Naast informatie en tips hebben wij ook een checklist op deze pagina geplaatst. Lekker makkelijk met inpakken.
Op vakantie

-----------------------------------------------------------------------------------

kindje van de maand

Kindje van de maand
Ook jouw kindje kan ‘Kindje van de Maand’ bij ons worden! Geef hem of haar nu op en wie weet… is jouw kindje komende maand bij ons te zien! Aanmelden kan op:
Kindje van de Maand

-----------------------------------------------------------------------------------

boekenhoek

Boekenhoek
Lezen is leuk, belangrijk, ontspannend en voor de kleintjes ook nog eens heel goed voor de taalontwikkeling! Daarom besteden wij veel aandacht aan de nieuwste boeken in onze boekenhoeken. We hebben drie verschillende boekenhoeken:
Kinderboeken
Volwassen boeken
Afscheid en verlies

-----------------------------------------------------------------------------------



Nieuwsbrief