Peuters

Logo Peuteren.nl

Bron: Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport, Programmaministerie voor Jeugd en Gezin

Ideale ouder geeft aandacht in plaats van geld


Jongeren vinden een goed gesprek met hun ouders over zaken die hen interesseren belangrijker dan het krijgen van meer zakgeld. Dat blijkt uit ‘Kinderen aan het woord over gezinnen’, een onderzoek van het Verwey-Jonker Instituut in opdracht van het ministerie voor Jeugd en Gezin. Volgens minister Rouvoet geven kinderen hun ouders een duidelijk advies: ‘Ze weten goed wat ze van een ideale ouder verwachten; praat over zaken die zij belangrijk vinden en stel heldere regels. Ik hoop dat ouders dit gratis advies van hun kinderen oppakken.‘


Het is voor het eerst dat de mening van kinderen over gezinnen zo uitgebreid is onderzocht. In het onderzoek geven kinderen tussen de zes tot achttien jaar hun mening over opvoeding in hun gezin, echtscheiding, het combineren van werk en gezin en de relaties met familie en buren.
Top

Dag van het Gezin

Gisteren, op de internationale Dag van het Gezin, ging de minister met kinderen en hun ouders in gesprek over de resultaten. Enkele uitkomsten;

  • Opa’s en oma’s zijn voor 61% van de kinderen belangrijk, naast ouders en broers en zussen, maar liefst 30% zegt zijn of haar opa of oma vaker te willen zien.
  • Van de ondervraagde kinderen vindt 80% een ouder ideaal als ze met hen praten over dingen die ze belangrijk vinden. 15% vindt een ouder geschikt als deze veel zakgeld geeft.
  • Als ze worden aangesproken op hun gedrag gaat het volgens kinderen vaak over omgang met broers en/of zussen, kamer opruimen en ruw taalgebruik.
  • Jongeren vinden dat ouders vooral goed moeten nadenken voordat ze gaan scheiden, probeer er als vrienden uit te komen want de gevolgen voor kinderen zijn groot.
Top

Traditioneel

De meeste kinderen groeien nog steeds op in een gezin waarbij de moeder vaker thuis is dan de vader. Moeders worden door de kinderen beschouwd als de emotionele spil, ze troosten kinderen meer en zijn de belangrijkste gesprekspartner. Vaders zijn vooral exclusief als belangrijkste stoeipartner voor jonge kinderen en als hoofdkostwinner.

Top

Toekomst

Kinderen ervaren de huidige taakverdeling tussen vader en moeder als vanzelfsprekend en zien deze in grote lijnen ook als hun eigen toekomstbeeld. Er is wel sprake van accentverschillen tussen jongens en meisjes: jongens vinden het vanzelfsprekend dat zij later de hoofdkostwinner zullen zijn. Meisjes denken iets meer aan een model waarbij beide partners werk en zorg afwisselen.

Top

Ideale ouder geeft aandacht in plaats van geld
Print Mail a friend Stuur een reactie RSS-feed


prijsvragen

Prijsvragen
Doe mee met onze gratis prijsvragen. Op dit moment lopen de volgende acties:

5x Klap eens in je handjes
3x Veel liefs, Lucy B. Parker
4x Dushi knuffel & boek
2x professionele fotoshoot

-----------------------------------------------------------------------------------

Wat wordt er tijdens het productieproces van de McDonald’s hamburger aan het rundvlees toegevoegd?

Nee niets, de hamburgerschijven zijn van 100% rundvlees
Geur-, kleur- en smaakstoffen
Conserveringsmiddelen


-----------------------------------------------------------------------------------

Loading

-----------------------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------------------

Reclameblokje

Weight Watchers

Overtollige kilo’s: Neem afscheid met Weight Watchers!
Snel van de zwangerschapskilo's af? Probeer dan nu een week GRATIS het Weight Watchers programma uit.
Weight Watchers is al meer dan 40 jaar wereldwijd marktleider op het gebied van afvallen. In Nederland biedt Weight Watchers naast de cursussen ook de mogelijkheid om af te vallen via een persoonlijk online programma: Weight Watchers Online.

Weight Watchers

-----------------------------------------------------------------------------------

thema van de maand

Thema van de maand: Wintersport met kleine kinderen
Ben jij een echte sneeuwliefhebber? Heerlijk met je ski's de bergen af of met een snowboard? Kinderen hoeven deze liefhebberij zeker niet in de weg te staan. Ook baby’s, peuters en kleuters kunnen mee op de wintersport. Maar je moet natuurlijk wel goed voorbereid zijn! Er zijn genoeg kindvriendelijke wintersport-plaatsen waar speciale voorzieningen zijn.
Op wintersport met kleine kinderen


Thema van de maand: Voorlezen
Met de Nationale voorleesdagen in het vooruitzicht, valt er bij ons ook van alles te lezen. Bijvoorbeeld onze online voorleesverhaaltjes of de nieuwste kinderboekbesprekingen in onze kinderboekenhoek en met onze voorleestips, ben je binnen no time een voorleesexpert!


-----------------------------------------------------------------------------------

kindje van de maand

Kindje van de maand
Ook jouw kindje kan ‘Kindje van de Maand’ bij ons worden! Geef hem of haar nu op en wie weet… is jouw kindje komende maand bij ons te zien! Aanmelden kan op:
Kindje van de Maand

-----------------------------------------------------------------------------------

boekenhoek

Boekenhoek
Lezen is leuk, belangrijk, ontspannend en voor de kleintjes ook nog eens heel goed voor de taalontwikkeling! Daarom besteden wij veel aandacht aan de nieuwste boeken in onze boekenhoeken. We hebben drie verschillende boekenhoeken:
Kinderboeken
Volwassen boeken
Afscheid en verlies

-----------------------------------------------------------------------------------



Nieuwsbrief