Eva Snoijink is fotograaf. Zij fotografeert, onder de naam Mevrouw Fluitekruidje Fotografeert, kinderen puur zoals ze zijn. In september 2006 kwam zij in contact met het meisje Pien, een kindje met het Downsyndroom. Het viel haar op dat Pien net zo was als ieder ander kind dat zij heeft gefotografeerd en dat haar vooroordeel over het Downsyndroom eigenlijk op niets gebaseerd was.
Prachtige Pien
Sinds 1 januari 2006 wordt aan alle zwangere vrouwen een zogenaamde ‘combinatietest’ aangeboden. Dit is een vooronderzoek om in te schatten hoe groot de kans is dat het ongeboren kind het Syndroom van Down heeft. Het prachtige meisje Pien tegenover de combinatietest zorgde bij Eva Snoijink voor een gevoel van onrecht.
Upside van Down
Vandaar dat zij besloot om, samen met Linda Germs en Monique Abels, allebei ouder van een kindje met Downsyndroom, de Stichting de Upside van Down op te richten. Het voornaamste doel van de stichting is om de beeldvorming rond Downsyndroom te nuanceren. Eva Snoijink fotografeerde 101 kinderen. Naast de foto’s staan korte uitspraken van ouders over het leven met een kind met Down.
Uitgeverij het Spectrum zal 1.500 exemplaren gratis verstrekken aan verloskundigen en gynaecologen in Nederland. Van elk verkocht boek (€ 39,95) gaat € 5,-rechtstreeks naar de Stichting, voor o.a. voorlichtingsmateriaal. Zo krijgen toekomstige ouders, verzorgers, scholen, crèches, logopedisten, fysiotherapeuten en alle andere betrokkenen de nodige voorlichting. Het is geen commercieel project, maar de bedoelingen zijn wel ambitieus.
Overtollige kilo’s: Neem afscheid met Weight Watchers!
Snel van de zwangerschapskilo's af? Probeer dan nu een week GRATIS het Weight Watchers programma uit.
Weight Watchers is al meer dan 40 jaar wereldwijd marktleider op het gebied van afvallen. In Nederland biedt Weight Watchers naast de cursussen ook de mogelijkheid om af te vallen via een persoonlijk online programma: Weight Watchers Online.
Thema van de maand: Wintersport met kleine kinderen
Ben jij een echte sneeuwliefhebber? Heerlijk met je ski's de bergen af of met een snowboard? Kinderen hoeven deze liefhebberij zeker niet in de weg te staan. Ook baby’s, peuters en kleuters kunnen mee op de wintersport. Maar je moet natuurlijk wel goed voorbereid zijn! Er zijn genoeg kindvriendelijke wintersport-plaatsen waar speciale voorzieningen zijn. Op wintersport met kleine kinderen
Kindje van de maand
Ook jouw kindje kan ‘Kindje van de Maand’ bij ons worden! Geef hem of haar nu op en wie weet… is jouw kindje komende maand bij ons te zien! Aanmelden kan op: Kindje van de Maand
Boekenhoek
Lezen is leuk, belangrijk, ontspannend en voor de kleintjes ook nog eens heel goed voor de taalontwikkeling! Daarom besteden wij veel aandacht aan de nieuwste boeken in onze boekenhoeken. We hebben drie verschillende boekenhoeken: Kinderboeken Volwassen boeken Afscheid en verlies