Hoe wordt de kerstboom in andere landen versierd?
Amerika
In Amerika is van alles mogelijk. Je kunt de boom versieren op basis van oude tradities, die hun oorsprong vinden in het land van je 'roots'. Maar Amerikanen hebben wel een voorkeur voor kleurige, opgevulde textiele figuurtjes en/of speelgoedfiguurtjes gemaakt van hout. Doorgaans zijn deze versierd met strikjes, kleurtjes en andere versiersels. Ook kun je er koekjes in de boom vinden.
Denemarken
Denen maken graag hun eigen versiering. Er bestaan hiervoor zelfs speciale knip- en plakdagen! De versiersels worden vaak gemaakt van stro (engeltjes, vogeltjes, sterren en vlaggetjes), dennenappels (eekhoorntjes), walnootdop (bootjes) en roodwitte hartjes van gevlochten papier.
Duitsland
In Duitsland bakken kinderen (peper)koeken in allerlei vormen. Deze worden daarna voorzien van glazuur en in de boom gehangen.
India
In India worden er bananenbomen versierd met mangobladeren en olielampjes.
Jamaica
Op Jamaica wordt de kerstcactus behangen met beschilderde, uitgeblazen eieren.
Nederland
In Nederland is eigenlijk ook alles mogelijk. De meeste mensen versieren hun kerstboom met traditionele kerstballen en slingers. Maar het is natuurlijk ook mogelijk je boom te versieren met veren, figuurtjes, kerstkransjes, zelfgemaakte versiersels en nog veel meer.
Polen
In Polen zijn de kerstbomen versierd met eigengemaakte slingers en knipsels van papier. Ook worden er in de bomen etenswaren gehangen zoals: appels, noten en snoepjes.
Tsjechië en Slowakije
In deze landen worden de kerstversiersels gemaakt van papier, papier-maché en stro.
IJsland
De IJslandse kinderen vlechten kleurige netjes die met lekkers gevuld worden en in de boom gehangen worden.