De Eerste Kamer heeft het voorstel op 16 december 2008 aangenomen.
Wat verandert er?
Per 1 januari 2009 is het recht op ouderschapsverlof verlengd: van 13 weken naar 26 weken.
De verlenging van het ouderschapsverlof geldt alleen als je voor dat kind vóór 1 januari 2009 nog niet eerder ouderschapsverlof had opgenomen.
De ouderschapsverlofkorting wordt in 2009 losgekoppeld van de levensloopregeling.
Wat betekent dit voor jou?
De verlenging van het ouderschapsverlof geldt alleen voor nieuwe verlofaanvragen. Heb je vóór 1 januari al ouderschapsverlof, opgenomen, of gedeeltelijk opgenomen? Dan kun je voor dat kind geen aanspraak maken op de extra weken.
Je komt ook voor de verlenging in aanmerking als je vóór 1 januari 2009 bij je werkgever ouderschapsverlof had aangevraagd om ná 1 januari op te nemen. Had je voor 13 weken verlof aangevraagd, dan moet je voor de extra 13 weken bij je werkgever een aanvullende aanvraag indienen.
Je kunt voor elk kind apart ouderschapsverlof opnemen. Dus als je voor een ander kind nog geen ouderschapsverlof hebt opgenomen, heb je vanaf 1 januari 2009 voor dat kind wel recht op de volle 26 weken.
Het aantal uren verlof per week blijft hetzelfde: ten hoogste de helft van de werktijd per week, gespreid over twaalf maanden. In overleg met je werkgever kun je het ouderschapsverlof ook op een andere manier opnemen. Dit kan als volgt:
je kunt het verlof over een langere periode dan twaalf maanden uitsmeren.
je kunt meer uren verlof per week opnemen. Bijvoorbeeld voltijds.
je kunt het verlof opsplitsen in maximaal zes gedeelten. Elk gedeelte moet minimaal een maand duren.
Je werkgever kan dit weigeren op grond van zwaarwegende bedrijfsbelangen.
Als je werkgever daartegen geen bezwaar heeft, kun je ook een andere manier afspreken om het ouderschapsverlof op te nemen.
Om van de ouderschapsverlofkorting gebruik te maken, hoef je vanaf 2009 niet meer mee te doen aan de levensloopregeling.
Waarom doet het kabinet dit?
Het kabinet wil ervoor zorgen dat ouders werk en zorgtaken beter kunnen combineren.
Prijsvragen
Doe mee met onze gratis prijsvragen. Op dit moment lopen de volgende acties:
Overtollige kilo’s: Neem afscheid met Weight Watchers!
Snel van de zwangerschapskilo's af? Probeer dan nu een week GRATIS het Weight Watchers programma uit.
Weight Watchers is al meer dan 40 jaar wereldwijd marktleider op het gebied van afvallen. In Nederland biedt Weight Watchers naast de cursussen ook de mogelijkheid om af te vallen via een persoonlijk online programma: Weight Watchers Online.
Op vakantie!
Heerlijk ontspannen op vakantie! Dat kan natuurlijk ook met een kind, alleen is dan wel een goede voorbereiding noodzakelijk. Naast informatie en tips hebben wij ook een checklist op deze pagina geplaatst. Lekker makkelijk met inpakken. Op vakantie
Kindje van de maand
Ook jouw kindje kan ‘Kindje van de Maand’ bij ons worden! Geef hem of haar nu op en wie weet… is jouw kindje komende maand bij ons te zien! Aanmelden kan op: Kindje van de Maand
Boekenhoek
Lezen is leuk, belangrijk, ontspannend en voor de kleintjes ook nog eens heel goed voor de taalontwikkeling! Daarom besteden wij veel aandacht aan de nieuwste boeken in onze boekenhoeken. We hebben drie verschillende boekenhoeken: Kinderboeken Volwassen boeken Afscheid en verlies